آنفولانزا، مردان ایکس را زمین گیر کرد

بیماری آنفلوانزای خوکی نمایش عمومی قسمت جدید مجموعه فیلم «مردان ایکس» را به تعویق انداخت. تحلیل‌گران سینمایی با کنایه می‌گویند شاید ابرقهرمان‌های فیلم «مردان ایکس» توانایی مبارزه با موجودات عجیب و غریب را داشته باشند اما از پس بیماری‌ آنفلوانزای خوکی و شیوع آن در کشور مکزیک بر نمی‌آید.
قربانی فوکس قرن بیستم تهیه کننده مجموعه فیلم «مردان ایکس» است در یک بیانه رسمی اعلام کرد که فعلا قصد اکران عمومی قسمت جدید این مجموعه فیلم خود را در کشور مکزیک ندارد.
«مردان ایکس4» که اولین فیلم بزرگ، پر سر و صدا و پرخرج سینمای هالیوود است قرار بود این هفته همراه با آمریکا و بقیه کشورهای جهان به روی پرده سینماهای جهان برود.
سخنگوی کمپانی فوکس اعلام کرد: به احتمال زیاد «مردان ایکس4» برای چند هفته دیگر امکان نمایش عمومی در کشور مکزیک را پیدا خواهد کرد.
بیماری آنفلوانزای خوکی تابه‌حال در کشور مکزیک حدود 150 نفر را کشته است.
شیوع این بیماری واگیردار باعث شد تا تعداد زیادی از سینماهای کشور مکزیک فعالیت خود را متوقف کنند و درهای نمایش خود را به روی مردم عادی ببندند.
علت این کار فشار مسئولین حکومتی به مراکز عمومی برای بستن این مراکز است.
مسئولین دولتی نگران آن هستند که مراکز پر جمعیتی مثل سینماها و یا پارک‌ها باعث انتقال سریع‌تر و بیشتر بیماری آنفلوانزای خوکی در سطح کشور شود.
با وجود آن که «مرد آهنی4» در مکزیک به نمایش عمومی درنمی‌آید اما این فیلم در دیگر کشورهای جهان اکران عمومی خود را خواهد داشت.
این فیلم را کمپانی فوکس قرن بیستم با هزینه‌ای 120 میلیون دلاری تهیه کرده است و پیش‌بینی می‌شود که تبدیل به یکی از موفق‌ترین فیلم‌های سینمایی هالیوود در فصل تابستان امسال باشد.
نقش اصلی این اکشن ماجراجویانه را «هیو جکمن» بازی کرده است.

/ 0 نظر / 22 بازدید